Creator Studio - jak korzystać na telefonie - RęcznierobioNET

wtorek, 15 września 2020

Creator Studio - jak korzystać na telefonie

 

creator studio na telefonW dzisiejszym artykule podpowiem krok po koku, jak korzystać z Creator Studio na telefonie. Dzięki tej metodzie możesz między innymi publikować i planować posty zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie.


Creator Studio, jest narzędziem, które znajduje się na Facebooku. Powoli przejmuje wiele funkcji, które dotychczas znajdowały się w innych miejscach Facebooka, czy Instagramu, a także zadania jakie miały zewnętrzne aplikacje.


Gdzie jest Creator Studio

Creator Studio znajduje się na Facebooku. Aby się do niego dostać, wejdź w zakładkę Creator Studio lub Narzędzia.

Gdzie jest Creator Studio

 

Po wejściu w zakładkę Narzędzia, wybierz Creator Studio, z listy znajdującej się po lewej stronie.

Pojawi się okno powitalne. Wybierz przycisk Rozpocznij. W ten sposób przeniesiesz się do Creator Studio.

creator studio jak utworzyć


 


Jak planować posty z Creator Studio na telefonie

Dzięki Creator Studio, masz doskonały wgląd we wszystkie statystyki. Aby zaplanować post, kliknij Utwórz post (znajduje się w lewym górny rogu), następnie z rozwiniętej listy, wybierz Aktualności na Instagramie.

Pojawi się okienko, w którym możesz przygotować treść posta, dodać lokalizację, wstawić zdjęcie i to co najważniejsze, zaplanować kiedy post ma zostać opublikowany. Jedyne, czego mi w tej chwili brakuje, to opcja "oznacz znajomego" Poniżej możesz zobaczyć jak prezentuje się Creator Studio na telefonie.creator studio na telefonie

Creator Studio na telefonie

Osobiście korzystam z Instagramu prawie wyłącznie na telefonie, przez co zależało mi, by móc w ten sposób używać również Creator Studio.

Dzięki tej metodzie, nie potrzebujesz żadnej dodatkowej aplikacji. Logujesz się po prostu na swój profil na Facebooku, klikając w link https://business.facebook.com/creatorstudio

Jak widać narzędzie Creator Studio nie jest jeszcze w pełni przystosowane do urządzeń mobilnych, ale korzystanie z niego nie stanowi problemu.

 

creator studio instagram na telefonie

Creator Studio na Instagramie

Jak już wspomniałam wyżej, Creator Studio dostępne jest zarówno dla korzystających z Facebooka, jak i Instagramu. Aby mieć dostęp do danych ze swojego instagramowego konta, musisz mieć profil firmowy oraz powiązany z nim profil na Facebooku.


Jeśli nie masz jeszcze powiązanych kont na Facebooku i Instagramie, o tym jak je połączyć,  przeczytasz w moim następnym wpisie.

 Autor: Marzena

4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawy pożyteczny artykuł. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. już jest nowa aplikacja CS na telefony. Kompletnie nie wiem jak teraz planować posty na Insta, chociaż przeszukałem CS od góry do dołu. Pomocy! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aplikacja nadal nie ma takiej funkcji, dlatego jedyne rozwiązanie, to korzystanie z wersji na komputery, a nie z aplikacji.

   Usuń

Instagram @recznierobionet