Nie mogę połączyć Facebooka z Instagramem – jak rozwiązać ten problem - RęcznierobioNET

wtorek, 19 stycznia 2021

Nie mogę połączyć Facebooka z Instagramem – jak rozwiązać ten problem

Nie mogę połączyć Facebooka z Instagramem


Nie mogę połączyć Facebooka z Instagramem, jeśli masz taki problem, wiedz że nie zawsze wina leży po twojej stronie. Mimo wszystko da się to naprawić. 


W jednym z poprzednich artykułów, wyjaśniłam krok po kroku, jak połączyć konto na Facebooku z kontem na Instagramie - Jak połączyć Facebook z Instagramem krok po kroku . Opisałam tam sposób, który według mnie jest najprostszy. Bywa jednak, że mimo wykonania wszystkich działań, nie możesz połączyć Facebooka z Instagramem. W dzisiejszym artykule wyjaśniam jakie mogą być tego powody i jak rozwiązać problem.

 

Choć nasze instagramowe konto @recznierobionet było prawidło połączone  kontem na Facebooku, musiałam już kilkakrotnie od nowa wybierać, które konta mają być połączone. 

Po aktualizacji lub innych zmianach w systemie, serwis automatycznie łączy nasze konto z prywatnym profilem na Facebooku. 

Przypuszczam, że wielu użytkowników Instagrama i Facebooka ma ten sam problem.

Jak rozwiązać problem z połączeniem konta na Facebooku i Instagramie

Jeśli nie możesz połączyć Facebooka z Instagramem, najpewniej znajdujesz się w jednej z trzech poniższych sytuacji:

 

1. Właśnie połączyłeś konto na Facebooku z Instagramem, a nadal nie możesz korzystać z funkcji, które daje to połączenie - prawdopodobnie wszystkie funkcje nie będą dla ciebie natychmiast dostępne (na moim nowym koncie zajęło to 3 dni).

 

2. Wcześniej miałeś połączone konta na Facebooku i Instagramie, a teraz funkcja ta nie działa - powodem może być aktualizacja aplikacji Facebook lub Instagram.

 

3. Publikujesz posty ze swojego profilu firmowego na Instagramie, a zamiast na stronie firmowej, pojawiają się na twoim prywatnym Facebooku, prawdopodobnie zostało połączone niewłaściwe konto. 

Nie mogę połączyć Instagrama z Facebookiem

 

Konto na Facebook połączone nieprawidłowo, jak to naprawić

Jeśli masz nieprawidłowo połączone konta na Facebooku i Instagramie i zamiast publikować posty na swoim fanpage'u, pojawiają się na Twoim prywatnym profilu, spójrz na powyższą ilustrację i wykonaj następujące czynności:

 1. Zaloguj się na konto instagramowe.
 2. Przejdź do Ustawienia.
 3. Wybierz Konto.
 4. Przejdź do Udostępnianie w innych aplikacjach.
 5. Wybierz Facebook.
 6. Pojawi okno Twoja relacja i posty. Wybierz nazwę konta na Facebooku, które chcesz połączyć. 
 7. Poniżej listy znajdują się suwaki. Wybierz, czy chcesz automatycznie udostępniać swoje posty i relacje na Facebooku.

Gotowe! 

 

Daj znać, który z poniższych problemów dotyczył Twojego konta i czy udało Ci się rozwiązać problem.

3 komentarze:

 1. HEJ! Ja już nie mam sił. Niby wszystko jest podłączone prawidłowo ale nie koniecznie. mam str "firmową" pod inna nazwą niż konto prywatne. niby strony zostały połaczone ale zarówno w menadzerze na fb i na insta gdy klikam potwierdz połączenie wyskakuje mi błąd ze nie można prawidłowo nawiązać połączenia czy macie na to jakiś pomysł ? bede dozgonnie wdzięczna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdarza się, że wszystko jest połączone prawidłowo, a co jakiś czas pojawia się błąd, jak by strony nie były prawidłowo połączone. U nas też tak bywa, prawdopodobnie przy aktualizacjach. Nazwa nie powinna być problemem. Co masz na Instagramie pod "Udostępnianie w innych aplikacjach"?

   Usuń
 2. Mam to samo co anikle! Trwa to już pół roku, dramat 😭 i zmienił się wyskakujący błąd że próbuje stworzyć firmę o tej samej nazwie, co jedna z firm w której pracujesz, wybierz inna nazwę. Nie rozumiem tego

  OdpowiedzUsuń

Instagram @recznierobionet