4 sposoby jak dodać długi filmik na Instastory - RęcznierobioNET

piątek, 26 lutego 2021

4 sposoby jak dodać długi filmik na Instastory

 

jak dodać dlugi filmik na Instastory


Dodawanie filmów na Insta Stories ma wiele zalet. Przede wszystkim sprzyja budowaniu wizerunku marki, tworzeniu zaangażowanej społeczności, a także pomaga zwiększyć zasięg postów. Ma niestety jedną wadę – ograniczenie do 15 sekund. Jeśli chcesz udostępnić film dłuższy niż 15 sekund, możesz napotkać trudności. Jest na to kilka sposobów. W tym artykule podpowiem, jak dodać długi filmik na Instastory za pomocą różnych metod.

 

Metoda 1 - Automatyczne dzielenie filmów przez Instagram

Jeśli masz szczęście, wystarczy że opublikujesz film na Insta Stories, a zostanie on automatycznie podzielony na kilka części. Jeśli masz pecha, film zostanie przycięty po 15 sekundach i na tym się zakończy. Sposób ten nie działa również w przypadku filmów dłuższych niż 1 minuta. Jeśli zatem nie możesz korzystać z tej metody, użyj jednego z poniższych sposobów.


Metoda 2 - Przycinanie ręczne filmu na Instastory

Jeśli powyższa metoda nie działa, musisz ręcznie pociąć filmy na 15-sekundowe lub 60-sekundowe części. Do tego użyjesz narzędzi, które masz na swoim smartfonie.

Metoda ta może okazać się pracochłonna. Jeśli więc chcesz czegoś, co potnie film szybciej, skorzystaj z dostępnych aplikacji.


jak dodać dlugi filmik na Instastory


Metoda 3 - Korzystanie ze specjalnych aplikacji do cięcia filmów na Insta Stories

Istnieje kilka aplikacji, które pozwolą ci pociąć film na krótsze fragmenty, by idealnie umieścić je na Insta Stories. Aplikacje zainstalujesz na iOS lub Androida.

CutStory (na iOS)

Long Story for IG (na iOS)

Story Cutter (na Androida)

Video Splitter (na Androida)


Metoda 4 - Udostępnianie na Insta Stories filmu z IGTV

Jeśli chcesz na Ista Stories opublikować film dłuższy niż 60 sekund, możesz skorzystać z IGTV. W twojej relacji pojawi się fragment filmu. Widzowie będą mogli przejść z Insta Stories bezpośrednio do IGTV, by obejrzeć ciąg dalszy.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Instagram @recznierobionet