Awaria w Google Dosc? Jak rozwiązać problem z Google Docs - RęcznierobioNET

czwartek, 15 kwietnia 2021

Awaria w Google Dosc? Jak rozwiązać problem z Google Docs


awaria google docs


Jeśli masz problem z Google Docs, wiedz że nie jesteś sam. Od kilku dni użytkownicy skarżą się, że nie mogą używać tego narzędzia ze względu na brak możliwości edytowania tekstu, zamrożony kursor, czy ucięty i poprzestawiany tekst (część  tekstu wychodzi poza dokument tak jak to widać na naszych zdjęciach).

W poniedziałek 12 kwietnia awarii uległo wiele usług Google, ten problem który cię jednak dotyczy najprawdopodobniej nie ma związku z kwietniową awarią.


google docs problem

Jak naprawić problem z Google Dosc 

Jeśli do dziś masz kłopoty z Google Docs, wypróbuj jednego z dwóch poniższych sposobów:

1. Wyłącz blokowanie reklam

Problemy z edytowaniem dokumentów spowodowane są konfliktem z programami do blokowania reklam i rozszerzeniami blokującymi skrypty stron. Wyłączenie tych rozszerzeń rozwiązuje problem. 

Jak wyjaśnia menadżer produktu Dysku Google, Remy Burger, przyczyną są ostatnie zmiany, które wprowadziły niektóre programy do blokowania reklam. Problem wynika ze zmian w listach blokowanych AdBlock i EasyList, które są używane przez większość, jeśli nie wszystkie, adblockery. Dlatego Google nie zrobi nic, aby rozwiązać ten problem. 

AdBlock wydał już oświadczenie, w którym stwierdza, że wkrótce naprawi problem. Jeśli nie chcesz czekać wyłącz już teraz blokowanie reklam lub skorzystaj z poniższej metody.

google docs


2. Zmień przeglądarkę.

Druga metoda, na poradzenie sobie z problemami jakie powstają podczas edycji dokumentów w Google Docs, to zmiana przeglądarki. Tą metodę polecam tylko, jeżeli nie zależy ci na zachowaniu stylów, czy przekształceniu dokumentów na przykład w pliki pdf.

Dlaczego odradzamy tą metodę

Pierwsza przeglądarką, której używaliśmy podczas tworzenia dokumentów w Google Docs była Mozilla Firefox. Podczas tworzenia dokumentów nie zmieniają się style, a cały dokument wygląda zupełnie inaczej niż np. po wydrukowaniu czy przekształceniu go w pdf. Ogromnym problemem był spis treści, który podawał zupełnie inne strony rozdziałów niż były one widoczne podczas pracy nad dokumentem.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Instagram @recznierobionet